Product details
| Capacity | Up to 250 m3/hr |
| Discharge Size | 25 mm to 100 mm |
| Pressure | Up to 9 kg/cm2 |
| Speed | Up to 3500 rpm |
| Temperature | Max. 200 Degree C |
| Model Name/Number | JTF Series |
| Material of Construction | PFA / FEP |
| Head | Up to 90 Mtr |

Price:
Price 15000.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Cast Iron, SS 304, SS 316, Bronze
Volute Type : Other, Single Volute
Theory : Centrifugal Pump
Speed : 1450/2900 RPM
Price 15000.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Cast Iron
Volute Type : Other, Single Volute
Theory : Centrifugal Pump
Speed : 1450 RPM
Price 15000.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Cast Iron/SS304/Bronze
Volute Type : Other, Single Volute
Theory : Centrifugal Pump
Speed : 1450/2900 rpm
Price 15000 INR / Piece
Material : Metal (likely cast iron or stainless steel based on image appearance)
Volute Type : Single Volute, Other
Theory : Centrifugal
Speed : Unavailable from image