Product details
| Capacity | Up to 80 m3/hr. |
| Discharge Size | 32 mm to 80 mm |
| Pressure | Up to 30 kg/cm2 |
| Speed | Up to 3500 rpm |
| Temperature | Up to 120 Deg C |
| Brand | Jee Pumps |
| Material of Construction | Cast Iron, Bronze, Steel |
| Head | Up to 300 mtr |

Price:
Price 22000.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Cast Iron / Stainless Steel
Suction Type : Other, End suction
Shaft Orientation : Horizontal
Volute Type : Other, Multivolute
Price 15000.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Cast Iron
Suction Type : Other, Single Suction
Shaft Orientation : Horizontal
Volute Type : Other, Single Volute
Price 8500.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Cast Iron
Suction Type : Other, Single Suction
Shaft Orientation : Horizontal
Volute Type : Other, Single Volute
Price 15000.00 INR / Set
Minimum Order Quantity : 01 Set
Material : Stainless Steel (SS 316/SS 304), Cast Iron
Suction Type : Other, Single Suction
Shaft Orientation : Horizontal
Volute Type : Other, Back Pull Out Volute Type